הפלגות לדתיים

סוגים של הפלגות לדתיים

הפלגות לדתיים הן דבר פופולארי מאוד כיום והן מעניקות חוויה מושלמת, לכל אדם שבוחר דווקא בהן כחופשה. ניתן למצוא כיום הפלגות שונות, המגיעים ליעדים שונים. כל אדם המעוניין לצאת לשיט תענוגות, יכול לבחור את הספינה הרלוונטית עבורו לצורך שיט זה, בהתאם לתקציב העומד על הפרק עבור החופשה שלו, בהתאם לסוג הספינה וכל מה שהיא מציעה בה לנופשים, בהתאם ליעדים אליהם מגיעה הספינה ועוד. אחד ההיבטים הדומיננטיים בקרוזים המוצעים כיום הוא כל מה שקשור לתחום הקולינרי.

בכל אוניה ניתן למצוא מגוון רחב של אוכל משובח, מסוגים שונים. אולם, במרבית הקרוזים המוצעים, האוכל המוצע במסגרת ההפלגה איננו אוכל כשר. לכן, שומרי דת ומסורת המעוניינים לצאת לקרוז, צריכים לבחור בקרוז אשר מתאים לאמונתם הדתית מבחינות שונות, כאשר המרכיב העיקרי שיש לתת עליו דגש הוא הקולינריה המוצעת באוניה.

גסטרונומיה בהפלגות לדתיים

כאמור, לציבור שומר הדת והמסורת ישנן דרישות כשרות. ישנן הפלגות אשר לא יענו על דרישות הכשרות בהפלגות לדתיים וישנן אוניות אשר בהגדרתן יהיו רלוונטיות עבור קרוזים כשרים– כלומר, קרוזים המותאמים לציבור הדתי מבחינת הקולינריה שהם מציעים בהם ומבחינת פרמטרים נוספים העונים על הצרכים של ציבור שומר דת ומסורת. כאשר מדובר על קרוזים כשרים, ניתן למצוא מספר קרוזים מעין אלה, כאשר כל אדם יכול לבחור את הקרוז המתאים לו ביותר. בהפלגות לדתיים תמצאו אוכל כשר בסוגים שונים, אך ישנו הבדל בין סוג האוכל המוצע בין הפלגה כשרה כזה לאחר.

סוגי הפלגות לדתיים

ניתן לומר שההפלגות לדתים מתחלקים ל3 סוגים שונים, בעיקר מבחינת סוג האוכל המוצע בכל אחד מהם:

  1. הפלגה רגילה המציעה אוכל מופשר בחמגשיות עבור ציבור שומר דת ומסורת- אחד מהקרוזים הכשרים הזולים ביותר, יציע עבור קהל הנופשים אוכל כשר בסיסי ופשוט אשר מוצע בחמגשיות שיש צורך להפשיר לפני כל ארוחה. מדובר באוכל אשר בושל לפני מספר שבועות והוקפא. את החמגשיות של האוכל הזה לרוב מביאים מהארץ ומציעים לכל אדם שומר כשרות כארוחות השונות המוגשות באוניה. כאשר מדובר על קרוזים כשרים שלא יוצאים מהארץ, החמגשיות יגיעו מחברות קייטרינג כשרות בארה"ב, המציעות מנות בכשרות רגילה או מנות בכשרות גלאט מהודרת. לרוב האוכל המוצע בחמגשיות איננו עונה על ציפיות הטעם והאיכות של הנופשים באוניה ולכן, רבים משומרי הדת והמסורת יעדיפו לבחור קרוז כשר או הפלגה לדתיים המציעה בפן הקולינרי משהו איכותי וטעים יותר.
  2. הפלגה לדתיים המציעה הגשת אוכל בצלחות- ישנם קרוזים כשרים המוצעים כחלק מהקרוז הרגיל. בקרוז שכזה, יוקצה עבור הציבור הדתי שבאוניה פינה במטבח הרלוונטית להכנת אוכל כשר, תנור מיוחד, כלים כשרים ועוד. לקבוצת הקרוז הכשר יצטרף משגיח כשרות, אשר ישגיח על תהליך הכנת האוכל, השימוש בכלים ועוד ויוודא כי הכל נעשה על פי הגדרות ההלכתיים. לרוב מנות הבשר בקרוזים מעין אלה, יגיעו מחברות קייטרינג כשרות וכל מה שיוותר לעשות זה להוציא את המנות, לחמם אותן ולהניח אותן על הצלחת באופן אסתטי ודקורטיבי.
  3. קרוז כשר מציע אוכל גורמה מבושל טרי- קיימות כיום חברות בודדות המציעות קרוזים כשרים המציעים לציבור הדתי אוכל גורמה מבושל טרי וכשר מדי יום ביומו. מדובר על חברות אשר מכשירות את המטבח באוניה, על פי כל כללי הכשרות, מציבות שף בעל שם ומשגיח כשרות לצידו, אשר דואגים לבישול גורמה כשר ואיכותי שיוצא לקהל הנופשים בכל ארוחה. בקרוז כשר מעין זה, מוצעות 4 ארוחות גורמה מבושלות כשרות, אשר מעניקות לכל שומר דת ומסורת את החוויה הקולינרית העשירה והטעימה ביותר. אין ספק שכל שומר דת ומסורת אשר מעוניין ליהנות בצורה הטובה ביותר משיט תענוגות, יכול לעשות זאת באמצעות הבחירה בחברה המספקת אוכל כשר טרי וטעים.

קרוז כשר- מה הוא מציע מלבד הפן הקולינרי

הפלגה כשרה או הפלגות כשרות למהדרין, מציע עבור שומרי דת ומסורת, מלבד הפן הקולינרי אווירה דתית, בית כנסת על האונייה שבו נערכים מניני תפילות, תכנים ההולמים את רוח היהדות והדת ועוד. אין ספק שהפן הקולינרי הוא פן חשוב מאוד כאשר מדובר בשומרי דת ומסורת המעוניינים לנפוש בשיט תענוגות, אך מעבר לפן זה, האווירה, התכנים, אורח החיים הדתי שניתן להקפיד עליו כאשר עושים הפלגה באוניה בשבת וכאשר בוחרים בהפלגה דתית, גם הם דברים חשובים לא פחות.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
שלח
שיתוף ב twitter
צייץ
שיתוף ב pinterest
PIN IT

תגובות

עוד בבלוג

כתבו לנו

ליצירת קשר בכל נושא, נא מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות